KASTAMONU AZDAVAY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Barış TEPECİK'in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Barış TEPECİK'in 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Milletimizin kahramanlık destanını kanıyla canıyla yazdığı 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferini kutladığımız ve geri dönmeyi bir an bile düşünmeyen şehitlerimizi andığımız bugünü anlatmakta kelimeler yetersiz kalmakta.

18 Mart günü imanlı Türk askeri ''Çanakkale Geçilmez'' nidasını tüm dünyanın hafızasına korkusuzca kazımış, annesinden, yârinden, evlatlarından ebediyete kadar ayrı kalmak pahasına, kanını destanına mürekkep, canını vatanına armağan etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde şanlı milletimiz tüm imkansızlıklara rağmen düşman karşısında boyun eğmeyerek yaşlı, kadın, çocuk demeden tüm inancıyla savaşarak Çanakkale Zaferini destana dönüştürmüştür. Şanlı Şehitlerimiz anısına bugün bizlere düşen görev onlardan emanet kalan vatanımıza en iyi şekilde hizmet etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Destanı'nın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, isimleri unutulan fakat fedakarlıkları unutulmayacak aziz şehitlerimizi, tüm gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 109. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

Ruhları şad olsun...

 

 

 

Barış TEPECİK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi Kumru Sokak No 2 Azdavay/KASTAMONU - 0 366 717 12 14

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.